Powiatowa Debata Ewaluacyjna - Aktualności - KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Powiatowa Debata Ewaluacyjna

Data publikacji 07.06.2018

Dziś w sali konferencyjnej Starostwa odbyła się powiatowa debata ewaluacyjna ostrowskiej Policji i samorządu z mieszkańcami. Podczas spotkania omówiono stan bezpieczeństwa, Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa, aplikację Moja Komenda oraz rolę dzielnicowego w kształtowaniu bezpieczeństwa w lokalnym środowisku.

Debata odbyła się pod hasłem „ Porozmawiajmy o bezpieczeństwie-możesz mieć na nie wpływ”. W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele lokalnych samorządów, służb mundurowych, instytucji współpracujących z ostrowską Policją, mieszkańcy oraz lokalne media.

Debata społeczna jest doskonałą okazją do rozmowy z mieszkańcami o występujących zagrożeniach i problemach w miejscu zamieszkania.

Spotkanie rozpoczęła Pani Urszula Wołosiewicz W-ce Starosta Powiatu Ostrowskiego. Następnie głos zabrał I Z-ca KPP w Ostrowi Mazowieckiej Pan mł. insp. Mariusz Okulus który przedstawił stan bezpieczeństwa w powiecie ostrowskim. Kolejną część prezentacji omówił st.sierż. Łukasz Kuliś który przedstawił działania profilaktyczne prowadzone przez ostrowską Policję wspólnie z lokalnym samorządem. Podczas debaty omówiono aplikację Moja Komenda przybliżająca mieszkańcom rolę dzielnicowego oraz sposób funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Ostatnią częścią debaty było zgłaszanie problemów występujących na terenie powiatu ostrowskiego które w większości dotyczyły bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Wszystkie zgłoszenia zostały zapisane i przekazane do realizacji do poszczególnych komórek.

Podczas debaty przedstawiciele samorządu lokalnego przekazali słowa podziękowania dla ostrowskich funkcjonariuszy za współpracę, udział w powiatowym turnieju bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz działalność profilaktyczną.

 

st.sierż. Marzena Laczkowska

 

 

 

 

Powrót na górę strony