''Kontrola zbiorników wodnych w Przyborowiu'' - Aktualności - KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

''Kontrola zbiorników wodnych w Przyborowiu''

Data publikacji 22.06.2018

W dniu wczorajszym w ramach  planu działań ostrowskiej policji pn. ''Bezpieczna Woda 2018'' policjant z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii wraz z przedstawicielem Społecznej Straży Rybackiej działającej przy kole nr 34 PZW w Komorowie, dokonali kontroli trzech zbiorników wodnych w miejscowości Przyborowie w gminie Wąsewo.

Podczas działań przeprowadzono liczne rozmowy profilaktyczno-ostrzegawcze z osobami przebywającymi w rejonie w/w zbiorników nt. zagrożeń związanych w związku z kąpaniem się osób w miejscach niedozwolonych.

Niestety pomimo znaku ''Czarny Punkt Wodny'' oraz licznych tabliczek informacyjnych o zakazie kąpieli, policjant w niespełna 3 godziny nałożył 6 mandatów karnych za niestosowanie się do zakazu kąpieli.

Apelujemy o rozwagę i przypominamy, że już w samym czerwcu na terenie całego kraju utonęło  55 osób a od początku kwietnia tego roku 144 osoby.

Policja ostrowska przypomina że na terenie powiatu ostrowskiego podczas okresu wakacyjnego cyklicznie będą się odbywać kontrole tzw. ''Dzikich Kąpielisk''

 

st. sierż. Marcin Jeliński

Powrót na górę strony