Pólkolonie z MOSIR - Aktualności - KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pólkolonie z MOSIR

Data publikacji 27.06.2018

W okresie wakacyjnym policjanci z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologi w ramach ''Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą'' odwiedzają osoby wypoczywające na półkoloniach.

W dniu 26 czerwca dzieci wypoczywające podczas półkolonii Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odwiedzili policjanci z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii oraz przedstawiciel Państwowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Ostrowi Mazowieckiej.

 

Podczas spotkania propagowano właściwe zachowanie na obszarach wodnych i przywodnych, w tym zasady bezpiecznej kąpieli, bezpiecznego żeglowania oraz uprawiania sportów wodnych.

Szczegółowo omówiono jak prawidłowo w oparciu o regulamin korzystać z strzeżonych kąpielisk. Wskazano kąpieliska strzeżone na terenie powiatu ostrowskiego i powiatów sąsiednich oraz omówiono czym są „Czarne Punkty Wodne” oraz dzikie kąpieliska. Wskazano kiedy można a kiedy jest zakazane korzystanie z miejsca do kąpieli. Ponadto omówiono postępowanie w chwili udzielania pierwszej pomocy osobie tonącej.

Pani z sanepidu omówiła profilaktykę zatruć pokarmowych, chorób odzwierzęcych w tym kleszczy oraz wskazały zasady bezpiecznego opalania. Z dziećmi przeprowadzono 2 quizy o tematykach: ochrony zdrowia i kleszczy. Drobne nagrody dla uczestników quizów ufundował PSSE w Ostrowi Mazowieckiej.

Ponadto na podsumowanie spotkania rozdano dzieciom broszury nt. bezpiecznego zachowania nad wodą- pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Na zakończenie spotkania z wypoczywającymi dziećmi zrobiono wspólne zdjęcie.

Spotkanie odbyło się w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” odbywającej się pod Patronem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

 

st. sierż. Marcin Jeliński

 

Powrót na górę strony