Podsumowanie działań "Alkohol i Narkotyki" - Aktualności - KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie działań "Alkohol i Narkotyki"

14 grudnia ostrowscy policjanci przeprowadzili działania „Alkohol i narkotyki”. Ich celem było wyeliminowanie z ruchu kierujących pod wpływem alkoholu lub środków odurzających.

Wczoraj ostrowscy policjanci prowadzili działania prewencyjno- kontrolne pod kryptonimem „ Alkohol i Narkotyki”. Celem działań było wyeliminowanie z ruchu drogowego nietrzeźwych kierujących. W działaniach udział wzięło łącznie 19 funkcjonariuszy którzy przebadali w sumie 284 kierowców na stan trzeźwości. Policjanci nie odnotowali kierujących pod wpływem alkoholu i środków odurzających.

Apelujemy do osób, o zdecydowaną reakcję gdy widzą, nietrzeźwą osobę wsiadającą za kierownicę. Każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pijani kierowcy stanowią śmiertelne zagrożenie na drogach!

Nie czekajmy aż dojdzie do tragedii. Nietrzeźwy kierowca na drodze to zagrożenie dla niego samego, ale też dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu drogowego. Nie pozwólmy pijanemu kierować autem. Jeżeli podejrzewamy, że kierowca jest pijany, poinformujmy o tym Policję pod nr 112 lub 997.

 

st.sierż. Marzena Laczkowska

 

 

Powrót na górę strony