Kolejni nieodpowiedzialni kierujący zatrzymani - Aktualności - KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejni nieodpowiedzialni kierujący zatrzymani

Data publikacji 10.07.2018

Ostrowscy policjanci w przeciągu kilku dni zatrzymali dwóch kierujących którzy swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem popełnili przestępstwa zagrażające bezpieczeństwu w ruchu drogowym.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego kontrolują kierowców poruszających się po drogach powiatu ostrowskiego. Dzięki tak intensywnym działaniom funkcjonariusze eliminują z dróg nieodpowiedzialnych kierujących którzy wsiadając za kierownicę auta zagrażają bezpieczeństwu innych użytkowników dróg.

W piątek po południu w Orle policjanci z WRD zatrzymali do kontroli drogowej kierującego ciężarówką marki Mercedes z naczepą 30-letniego mieszkańca pow. wysokomazowieckiego. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że 30-latek ma zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych wydany przez Sąd Rejonowy w Warszawie. Kierujący był trzeźwy.

W poniedziałek około południa na drodze K-63 policjanci WRD zatrzymali do kontroli drogowej kierującego Mercedesem 31-letniego mieszkańca woj. podlaskiego. Powodem zatrzymania było przekroczenie dozwolonej prędkości na obszarze zabudowanym o 56km/h. Jednak nie tylko to 31-latek miał " na sumieniu" . Mężczyzna był nietrzeźwy miał ponad 2,4 promila alkoholu w organizmie, ponadto nie miał uprawnień do kierowania.

 

Apelujemy do kierujących o zdrowy rozsądek i nie wsiadanie za kierownicę auta po wypiciu alkoholu. Za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności. Natomiast za niestosowanie się do sądowego zakazu grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony