Działania "Dzikie kąpielisko" - Aktualności - KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Działania "Dzikie kąpielisko"

Data publikacji 10.07.2018

W minionym tygodniu ostrowscy policjanci wspólnie z Państwową i Społeczną Strażą Rybacką przeprowadzili działania o nazwie "Dzikie kąpielisko". Celem akcji było egzekwowanie wśród młodzieży i dorosłych zakazu kąpieli w miejscach niestrzeżonych.

Lato w pełni. Podczas upalnych dni szukamy miejsc gdzie można ochłodzić się. Niestety często wybieramy stawy, rzeki, zbiorniki gdzie są dzikie kąpieliska, niestrzeżone przez ratownika. Kąpiąc się w takich miejscach narażamy się na utratę zdrowia a nawet życia.

Ostrowscy policjanci dbając o bezpieczeństwo mieszkańców naszego powiatu przeprowadzili 5 lipca wspólnie z Państwową i Społeczną Strażą Rybacką działania o nazwie "Dzikie kąpielisko". Funkcjonariusze skontrolowali zbiorniki wodne w Przyborowiu gdzie obowiązuje zakaz kąpieli, ponadto jest to miejsce oznaczone jako Czarny Punkt Wodny. Niestety pomimo widocznych oznaczeń policjanci spotkali osoby które ryzykując swoje zdrowie i życie kąpały się. Funkcjonariusze ukarali 5 osób, w 2 przypadkach zastosowali pouczenie, skierowali 1 wniosek do Sądu o ukaranie. Podczas działań policjanci przeprowadzili rozmowy z 24 osobami przebywającymi nad wodą o konsekwencjach kąpieli w miejscu objętym zakazem.

 

st.sierż. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony