Gospodarzu zadbaj o swoje zwierzęta - Aktualności - KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Aktualności

Gospodarzu zadbaj o swoje zwierzęta

Data publikacji 13.07.2018

Ostrowscy policjanci na co dzień interweniują m.in podczas rodzinnych kłótni lub wobec osób nietrzeźwych. Zdarzają się również nietypowe zgłoszenia. Taka sytuacja miała miejsce wczoraj wieczorem.

Wczoraj wieczorem dyżurny ostrowskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że na ul. Sikorskiego biegają konie. Na wskazane miejsce pojechali policjanci którzy zauważyli dwie wystraszone klacze biegające po ulicy. Zwierzęta udało się uspokoić i zaprowadzić do właściciela jednej z posesji który zobowiązał się przetrzymać klacze do momentu odnalezienia właściciela. Policjanci sprawdzili okoliczne posesje, jednak właściciela nie znaleźli. Dziś rano dzielnicowy odnalazł opiekuna zwierząt, jak się okazało klacze uciekły z gospodarstwa znajdującego się w gminie Ostrów Mazowiecka. Właściciela zobowiązano do zwiększenia nadzoru nad posiadanymi zwierzętami.

 

Apelujemy do właścicieli zwierząt gospodarskich o odpowiednią opiekę i nadzór. Wystraszony zwierzak który nagle znajdzie się na ruchliwej ulicy stanowi zagrożenie dla siebie i innych użytkowników drogi.

 

 

 

st.sierż. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony