Małkińscy policjanci uratowali niedoszłego samobójcę - Aktualności - KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Małkińscy policjanci uratowali niedoszłego samobójcę

Data publikacji 16.07.2018

W niedzielny wieczór małkińscy policjanci uratowali życie 38-letniemu mężczyźnie, który próbował popełnić samobójstwo. Mężczyzna został przewieziony do szpitala.

W niedzielę wieczorem do dyżurnego ostrowskiej komendy zadzwonił 38-letni mieszkaniec gminy Małkinia Górna, który oznajmił, że chce popełnić samobójstwo. Na miejsce natychmiast pojechali małkińscy funkcjonariusze. Policjanci w ostatniej chwili odcięli mężczyznę, który nie dawał już oznak życia. Dzięki szybkiej akcji reanimacyjnej 38-latkowi przywrócono funkcje życiowe oraz świadomość. Mężczyzna oświadczył, że decyzję o popełnieniu samobójstwa podjął po kłótni z kobietą. Policjanci czuli od 38-latka silną woń alkoholu. Mężczyzna został przewieziony do Szpitala.

Tego samego dnia godzinę wcześniej w tym samym domu doszło do pożaru. Wg. wstępnych ustaleń do nieumyślnego zaprószenia ognia doszło prawdopodobnie od niedopałka papierosa od którego zapaliła się kołdra na łóżku. W tym czasie w domu przebywał tylko 38-latek, który był nietrzeźwy miał ponad 2,7 promila alkoholu w organizmie.

Policjanci interweniując wobec osób, które próbują popełnić samobójstwo muszą wykazać się wiedzą z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Dzięki odbywającym się dwa razy w roku szkoleniom policjanci potrafią uratować ludzkie życie.

 

 

st.sierż. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony