Uroczyste obchody Święta Policji w Ostrowi Mazowieckiej - Aktualności - KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Uroczyste obchody Święta Policji w Ostrowi Mazowieckiej

Data publikacji 23.07.2018

W piątek ostrowscy policjanci obchodzili swoje święto z okazji 99 rocznicy powstania Policji Państwowej. Uroczysta zbiórka odbyła się w JW nr 3470 w Komorowie podczas której policjanci otrzymali akty mianowania na wyższe stopnie służbowe.

Uroczyste obchody Święta Policji rozpoczęły się od złożenia kwiatów pod pomnikiem policjantów z powiatu ostrowskiego pomordowanych przez NKWD. Kwiaty złożyły delegacje z Komendantem Powiatowym Policji w Ostrowi Mazowieckiej na czele oraz przedstawiciele lokalnych samorządów m.in. Starosta Powiatu Ostrowskiego, Burmistrz Miasta Ostrów Maz, Wójtowie Gmin oraz instytucje na co dzień współpracujące z ostrowską Policją.

Następnie zaproszeni goście udali się do Parafii pw. Opatrzności Bożej przy ul. Małkińskiej gdzie odbyła się Msza Św. w intencji ostrowskich funkcjonariuszy i ich rodzin koncelebrowana przez Jego Ekscelencję Ks. Biskupa Diecezji Łomżyńskiej Janusza Stepnowskiego.

Po mszy w sali JW nr 3470 w Komorowie odbyła się uroczysta zbiórka podczas której wręczono akty mianowania na wyższe stopnie służbowe. Po meldunku złożonym Komendantowi Powiatowemu Policji w Ostrowi Mazowieckiej Panu podinsp. Mirosławowi Olszewskiemu przez Dowódcę Uroczystości Pana podkom. Pawła Grabowskiego  wręczono akty mianowania na wyższe stopnie służbowe.

W tym roku awanse otrzymało 48 funkcjonariuszy, 6 z ruchu drogowego, 26 z pionu prewencji i 16 z pionu kryminalnego.

Na stopień:

aspiranta sztabowego - 2 policjantów
starszego aspiranta - 5 policjantów ( w tym 1 policjantka)
aspiranta - 5 policjantów ( w tym  1 policjantka)
młodszego aspiranta - 3 policjantki
sierżanta sztabowego - 13 policjantów ( w tym 5 policjantek)
starszego sierżanta - 7 policjantów ( w tym 2 policjantki)
sierżanta - 7 policjantów
starszego posterunkowego - 6 policjantów ( w tym 2 policjantki)
 

Podczas uroczystości W-ce Przewodniczący Zarządu Terenowego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów wraz z Komendantem Powiatowym Policji w Ostrowi Mazowieckiej wręczył Medale 25-lecia przedstawicielom lokalnego samorządu Panom Rafałowi Kowalczykowi, Józefowi Rostkowskiemu, Jackowi Murawskiemu oraz Markowi Kamińskiemu.

Następnie funkcjonariusze i funkcjonariuszki oraz pracownik cywilny ostrowskiej komendy otrzymali z rąk Komendanta oraz I Zastępcy rozkazy o wyróżnieniu za sumienne wykonywanie obowiązków. Ostatnim elementem uroczystości było wręczenie nagród laureatom konkursu Policjant i Policjantka 2018Roku organizowanego przez Starostwo Powiatowe w Ostrowi Mazowieckiej. Z rąk Starosty Ostrowskiego pamiątkowe tabliczki oraz nagrody odebrała w imieniu laureata asp. Ireneusza Zaorskiego podkom. Iwona Kędzierska natomiast tytuł Policjantki 2018 Roku odebrała osobiście sierż. Monika Kaczyńska.

W trakcie uroczystości oficjalnie ogłoszono, że na wniosek Komendanta Powiatowego Policji w Ostrowi Mazowieckiej Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji postanowił za wybitne dziedziny w realizacji ustawowych zadań Policji odznaczyć Złotym Medalem Za Zasługi Dla Policji Pana Zbigniewa Kamińskiego natomiast Srebrnym Medalem Za Zasługi dla Policji Ks. Kapelana Marka Grudę. Uroczystość wręczenia odznaczeń odbędzie się w późniejszym terminie.

Powiatowe Obchody Święta Policji zakończyły się pamiątkowym zdjęciem.

 

 

st.sierż. Marzena Laczkowska

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Powrót na górę strony