16-latek bez uprawnień uciekał skuterem przed małkińskimi policjantami - Aktualności - KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Aktualności

16-latek bez uprawnień uciekał skuterem przed małkińskimi policjantami

Data publikacji 24.07.2018

Wczoraj przed południem małkińscy policjanci po krótkim pościgu zatrzymali 16-latka. Chłopak nie miał uprawnień do kierowania skuterem. Teraz 16 latkiem zajmie się Sąd Rodzinny.

Wczoraj przed południem na drodze pomiędzy Niegowcem a Daniłowem małkińscy policjanci zauważyli młodego chłopaka który kierował skuterem bez kasku ochronnego. Policjanci postanowili zatrzymać kierującego używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Chłopak nie reagował na polecenia o zatrzymaniu pojazdu. W pewnym momencie zjechał z drogi w kierunku pobliskiego lasu. Po przejechaniu około km chłopak został zatrzymany. Funkcjonariusze sprawdzili kierującego w policyjnych bazach danych, okazało się, że 16 -letni mieszkaniec pow. ostrowskiego nie ma uprawnień do kierowania tego typu pojazdami. Ponadto policjanci nie znaleźli w systemach żadnej informacji na temat aktualnych badań technicznych i ubezpieczenia pojazdu. 16-latek był trzeźwy. Skuter należy do dziadka 16-latka. Dalszym losem chłopaka zajmie się Sąd Rodzinny ponadto policjanci wyjaśnią kto udostępnił 16-latkowi skuter pomimo, że nie miał uprawnień do kierowania.

 

Apelujemy do rodziców i opiekunów o zdrowy rozsądek i wyobraźnię. Jednocześnie przypominamy, że po nowelizacji kodeksu ruchu drogowego powstała nowa kategoria prawa jazdy AM. Przeznaczona jest dla pojazdów typu skutery, motocykle, czterokołowce o mocy do 4 kW lub z silnikiem spalinowym o pojemności skokowej nieprzekraczającej 50 cm3 o max prędkości do 45 km/h. O uprawnienie kategorii AM mogą ubiegać się osoby które skończyły 14 lat, ukończyły kurs i zdały egzamin państwowy.

 

 

sierż.szt. Marzena Laczkowska

 

Powrót na górę strony