Tragiczny weekend na drogach powiatu ostrowskiego - Aktualności - KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Tragiczny weekend na drogach powiatu ostrowskiego

Data publikacji 30.07.2018

Ubiegły weekend minął tragicznie na drogach powiatu ostrowskiego, w dwóch wypadkach zginęły 3 osoby.

Ostatni weekend lipca minął tragicznie na drogach powiatu ostrowskiego. Policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę, odnotowali 10 kolizji i dwa wypadki w których zginęły 3 osoby.

W piątek przed północą w Ugniewie doszło do wypadku drgowego z udziałem pieszego. Policjanci pracując na miejscu zdarzenia wstępnie ustalili, że kierujący ciężarówką Man 44-letni ostrowianin na prostym odcinku drogi poza obszarem zabudowanym w nieoświetlonym miejscu potrącił pieszego 57-letniego mieszkańca gminy Zaręby Kościelne. Niestety pieszy nie miał żadnych elementów odblaskowych. 57-latek został przewieziony do Szpitala gdzie pomimo udzielonej pomocy medycznej niestety zmarł. Kierowca ciężarówki był trzeźwy.

W sobotni poranek na drodze K8 pomiędzy Nową Osuchową a Dybkami doszło do tragicznego wypadku drogowego. Policjanci będąc na miejscu wstępnie ustalili, że kierujący Renault 63-letni obywatel Danii z nieznanych przyczyn zjechał na przeciwny pas ruchu zderzając się z ciężarówką marki Mercedes którą kierował 63-letni obywatel Łotwy. Nastepnie doszło do zderzenia z Peugeotem którym kierował 56-letni obywatel Rosji. Niestety siła uderzenia była tak duża, że na miejscu zginął 63-letni obywatel Danii oraz podróżująca z nim 55-letnia obywatelka Łotwy. Kierowcy pozostałych aut uczestniczących w wypadku byli trzeźwi.

W niedzielę rano w Nurze policjanci zatrzymali 23-letniego mieszkańca powiatu sokołowskiego. Mężczyzna kierował Oplem w stanie nietrzeźwości ponad 2,3 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali 23-latkowi prawo jazdy.

Osoby które były bezpośrednimi świadkami wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym prosimy o kontakt z Wydziałem Kryminalnym KPP w Ostrowi Mazowieckiej pod nr tel. 29 746 92 40 lub Dyżurnym KPP w Ostrowi Mazowieckiej pod nr. tel. 29 746 92 00

 

Apelujemy do kierowców o rozwagę i nie wsiadanie do auta po wypiciu alkoholu. Przypominamy, że za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

 

sierż. szt. Marzena Laczkowska

 

Powrót na górę strony