Wakacyjne spotkania z dziećmi - Aktualności - KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wakacyjne spotkania z dziećmi

Data publikacji 09.08.2018

Połowa wakacji za nami. Dla dzieci spędzających lato w mieście organizowane są różnego rodzaju zajęcia. Ostrowscy policjanci korzystają z zaproszeń i spotykają się z najmłodszymi aby porozmawiać o bezpiecznych wakacjach. Wizyty odbyły się w ramach akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo" MSWiA.

Wczoraj w Miejskiej Bibliotece odbyło się spotkanie m.in z przedszkolakami. Dzieci odwiedziła funkcjonariuszka wraz z Ostrowskim Liskiem. Najmłodsi mieli okazję na wspólne zdjęciem z Liskiem który jest ich ulubieńcem. Podczas spotkania omawiano z dziećmi zasady bezpieczeństwa podczas letnich kąpieli oraz w ruchu drogowym pieszych i rowerzystów w tym dlaczego należy nosić elementy odblaskowe. Przypomniano dzieciom nr alarmowe oraz w jakich sytuacjach należy z nich korzystać ponadto apelowano o ostrożność w kontaktach z obcymi osobami oraz bezpańskimi zwierzętami. Ostrowski Lisek rozdawał dzieciom balony z logo KPP w Ostrowi Mazowieckiej  oraz opaski odblaskowe ufundowane przez UM w Ostrowi Mazowieckiej. Na zakończenie przeprowadzono konkurs wiedzy o bezpieczeństwie w którym nagrodami były m.in smycze i plany lekcji. Spotkanie zakończyło się wspólnym zdjęciem.

Drugie spotkanie z dziećmi odbyło się wczoraj w Miejskim Domu Kultury w którym uczestniczyły przedstawicielki PSS . Funkcjonariuszka omówiła zasady bezpiecznego spędzania wolnego czasu nad wodą. Przypomniano dzieciom informacje dot. bezpieczeństwa w ruchu drogowym pieszych i rowerzystów. Ponadto przypomniano nr alarmowe oraz o ostrożności w kontaktach z obcymi osobami i bezpańskimi zwierzętami. Na zakończenie dzieci otrzymały zawieszki odblaskowe ufundowane przez UM w Ostrowi Mazowieckiej.

 

sierż.szt. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony