Ostrowscy policjanci sprawdzają dzikie kąpieliska - Aktualności - KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ostrowscy policjanci sprawdzają dzikie kąpieliska

Data publikacji 10.08.2018

W związku z utrzymującymi się od pewnego czasu wysokimi temperaturami ostrowscy policjanci kontrolują miejsca gdzie może dochodzić do łamania zakazu kąpieli.

Utrzymująca się wysoka temperatura zachęca do kąpieli jednak nie zawsze pamiętamy o swoim bezpieczeństwie. W trosce o własne życie i zdrowie wybierajmy do kąpieli miejsca strzeżone przez ratownika. Kąpiel w miejscu  zakazanym może skończyć się utratą zdrowia a nawet życia.

Ostrowscy policjanci podczas wakacji dbają o bezpieczeństwo mieszkańców naszego powiatu. W środę wspólnie z Państwową Strażą Rybacką z Małkini Górnej skontrolowali zbiorniki wodne znajdujące się terenie powiatu ostrowskiego. Podczas działań sprawdzili w sumie 15 miejsc gdzie może dochodzić do kąpieli. Funkcjonariusze zwracali uwagę na osoby nie przestrzegające zakazu kąpieli. W wyniku działań funkcjonariusze pouczyli 11 osób, ponadto z 33 osobami przeprowadzili rozmowy na temat niebezpieczeństwa kąpieli w miejscach objętych zakazem.

Apelujemy o zdrowy rozsądek i wybieranie do kąpieli miejsc strzeżonych przez ratownika. Nie ryzykujmy swojego zdrowia i życia, wystarczy chwila i może dojść do tragedii.

 

 

sierż. szt. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony