Nieudane próby oszustwa na policjanta - Aktualności - KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nieudane próby oszustwa na policjanta

Data publikacji 22.08.2018

Oszuści nadal próbują oszukać starsze osoby metodą na policjanta.

Dziś po godz.12:00 dyżurny ostrowskiej komendy otrzymał dwa zgłoszenia od seniorów - mieszkańców Ostrowi Mazowieckiej. Do ostrowian zadzwoniła osoba z informacją o przesyłce do odebrania. Następnie zadzwonił mężczyzna podający się za policjanta który oświadczył, że poprzedni tel był oszustwem. „Fałszywy funkcjonariusz” dopytywał m.in. o oszczędności. Seniorzy nie uwierzyli „fałszywemu policjantowi” dzięki czemu nie narazili się na stratę oszczędności życia.

Kolejny raz apelujemy do seniorów z powiatu ostrowskiego o ostrożność. Oszuści nie rezygnują i nadal próbują wykorzystać starsze osoby.
Nigdy nie podawajmy przez telefon kwot posiadanych oszczędności, które trzymamy w domu lub na koncie. Absolutnie nie wypłacajmy z banku pieniędzy i nie zaciągajmy kredytów na żądanie osoby podającej się za „policjanta”.
Nie ulegajmy presji czasu którą wywierają na nas oszuści.
Pamiętajmy funkcjonariusze Policji ABSOLUTNIE NIGDY nie proszą o przekazanie pieniędzy lub zaciągnięcie kredytu.
Jeżeli odbierzemy telefon od „fałszywego policjanta” który poinformuje nas o prowadzonych działaniach i poprosi o współpracę będzie to próba oszustwa. Pamiętajmy, że wybierając nr 112 czy 997 należy najpierw prawidłowo rozłączyć się z poprzednim rozmówcą. Nie wdawajmy się w rozmowę z oszustem. Jeżeli nie wiemy co dalej robić powiedzmy o dziwnym telefonie komuś z bliskich. Każdy telefon gdy podejrzewamy, że może to być próba oszustwa prosimy zgłaszać na Policję pod nr tel. 29 746 92 00 lub 997 albo 112.
Rozmawiajmy z rodzicami i dziadkami, o osobach, które mogą próbować je wykorzystać do wyłudzenia oszczędności ich życia.

 

sierż.szt. Marzena Laczowska
 

 

Powrót na górę strony