Podsumowanie działań "Trzeźwość w przewozie osób" - Aktualności - KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie działań "Trzeźwość w przewozie osób"

21 listopada ostrowscy policjanci przeprowadzili działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą "Trzeźwość w przewozie osób".

Niestety nadal nietrzeźwość uczestników ruchu drogowego w szczególności kierujących pojazdami jest jednym z najistotniejszych czynników wpływających na pogorszenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

W związku z tym w celu zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom ruchu drogowego przeprowadzono powyższe działania.

W działaniach udział wzięło w sumie 9 policjantów ruchu drogowego którzy skontrolowali 272  kierujących pojazdami.

Podczas działań policjanci nie stwierdzili u żadnego z kierujących aby znajdowali się w stanie nietrzeźwości lub po użyciu alkoholu.

 

Apelujemy do kierujących aby absolutnie nie wsiadali do auta po wypiciu alkoholu. Jeśli planujemy udział w spotkaniu podczas którego będziemy pić alkohol dla własnego bezpieczeństwa i innych uczestników ruchu drogowego załatwmy kierowcę lub który odwiezie nas do domu. Natomiast jeśli zauważymy osobę która po wypiciu alkohol wsiada do auta za kierownicę i chce odjechać starajmy się ją powstrzymać. Jeśli nie uda się nam to zadzwońmy na Policję pod nr 112 lub 997. 

 

 

st.sierż. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony