‘’BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY 2018 ’’ z ostrowską policją-ciąg dalszy. - Aktualności - KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

‘’BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY 2018 ’’ z ostrowską policją-ciąg dalszy.

Data publikacji 13.09.2018

Trwa kontynuacja spotkań z dziećmi ze szkół na terenie powiatu ostrowskiego w ramach działań ''Bezpiecznej Drogi do Szkoły''

W związku z tym ostrowscy policjanci odwiedzają dzieci w szkołach i przedszkolach, przeprowadzają szereg pogadanek z dziećmi na temat nt. bezpieczeństwa w ruchu drogowym w tym bezpiecznego poruszania się po drodze oraz noszenia elementów odblaskowych, zachowaniu się w stosunku do osób nieznajomych oraz agresywnych zwierząt.
Podczas spotkania dzieci wykazywali się dobrą wiedzą o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, pamiętali także o numerach telefonów alarmowych.
Na koniec jak zwykle ostrowski lisek w ramach akcji ''Kierowco Nie Polujemy Na Zebrach'' przeprowadził zajęcia z bezpiecznego przechodzenia przez przejście dla pieszych oraz ulicę.
W tym tygodniu policjanci odwiedzili:  ZPPO w Broku, SP w Andrzejewie, SP w Zarębach Kościelnych, SP w Starej Ruskołęce, SP nr 1, SP nr 2 w Małkini Górnej, SP w Kiełczewie, SP w Prostyni, SP nr 1, SP nr 4 w Ostrowi Maz., Przedszkole Miejskie nr 1 w Ostrowi Maz, SP w Kalinowie, SP w Jasienicy.

Ostrowska policja apeluje i przypomina.

Kierowco pamiętaj!!!
Piesi są najbardziej zagrożoną grupą uczestników ruchu drogowego. Zderzenie pieszego i pojazdu prawie zawsze kończy się obrażeniami, czasem też największą tragedią. Niestety znaczna część takich wypadków ma miejsce na przejściach dla pieszych, a więc tam gdzie przekraczający jezdnię pieszy powinien być całkowicie bezpieczny.

 

st. sierż. Marcin Jeliński

Powrót na górę strony