Podsumowanie działań NURD - Aktualności - KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie działań NURD

14 listopada 2016r. na terenie działania KPP w Ostrowi Maz. policjanci prowadzili działania pod nazwą "Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego". Celem działań było podniesienie poziomu bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów na drogach.

W działaniach wzięło udział 10 funkcjonariuszy, którzy zwracali na bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego, tj. pieszych i rowerzystów.
W trakcie prowadzonych działań policjanci ujawniali wykroczenia popełniane zarówno przez kierowców jak i pieszych. Piesi powinni bezwzględnie pamiętać że, tak samo jak kierujących obowiązują ich przepisy ruchu drogowego. Wielu wypadkom można by uniknąć, gdyby wszyscy piesi stosowali się do obowiązujących przepisów ruchu drogowego. Kierującym również przypominamy, że przed przejściem dla pieszych należy zachowywać szczególną ostrożność.

Podczas działań policjanci stwierdzili mi.im 2 wykroczenia popełnione przez pieszych polegające na przechodzeniu w miejscu niedozwolonym oraz 3 wykroczenia popełnione przez kierujących w postaci niewłaściwego zachowania wobec pieszych.

Apelujemy do kierowców oraz pieszych o ostrożność na drogach, stosowanie się do znaków drogowych oraz obowiązujących przepisów ruchu drogowego.

st.sierż. Marzena Laczkowska

 

 

 

Powrót na górę strony