Funkcjonowanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa w powiecie ostrowskim - Aktualności - KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Funkcjonowanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa w powiecie ostrowskim

Od 20 września mieszkańcy powiatu ostrowskiego mogą wpływać na bezpieczeństwo za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Do 2 listopada ostrowscy Policjanci odnotowali 112 zgłoszeń, 23 potwierdzono, natomiast nie potwierdzono 78. W weryfikacji było  10 zgłoszeń. Pojawiło się 1 nowe zgłoszenie.
Wśród zgłoszeń najczęściej występuje przekroczenie dopuszczalnej prędkości, spożywanie alkoholu w miejscu niedozwolonym oraz nieprawidłowe parkowanie.
Za wszystkie zgłoszenia dziękujemy, cieszy fakt że mieszkańcy powiatu ostrowskiego wiedzą, że bezpieczeństwo w najbliższym otoczeniu zależy również od nich.
Przypominamy, że aby zgłosić zagrożenie należy wejść na stronę internetową komendy wojewódzkiej, powiatowej lub miejskiej. Przekazanie tych informacji zajmuje tylko chwilę. W razie potrzeby można skorzystać instrukcji obsługi. Zgłoszenie trafi do odpowiedniej komórki Policji.
Pamiętajmy, że z mapy należy korzystać rozsądnie. Każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję Policji. Z jednego komputera można zgłosić jedno zagrożenie na dobę.
Nie zapominajmy, że zgłoszenia  w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastąpią potrzeby pilnej interwencji Policji gdy zagrożone jest życie lub zdrowie ludzkie. W tych przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112 lub 997.


st.sierż. Marzena Laczkowska

 

Powrót na górę strony