Podsumowanie Akcji ZNICZ 2016 - Aktualności - KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie Akcji ZNICZ 2016

W dniach od 28 października do 2 listopada ostrowscy policjanci prowadzili akcję "ZNICZ 2016" mającą na celu zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Niestety policjanci odnotowali w tym czasie aż 5 wypadków drogowych. Jeszcze raz apelujemy do kierujących o ostrożność podczas jazdy, zwłaszcza gdy na drodze panują trudne warunki atmosferyczne.

W trakcie trwania akcji ZNICZ 2016 w powiecie ostrowskim służbę pełniło w sumie 265 policjantów z wszystkich wydziałów. Głównym zadaniem policjantów było zapewnienie bezpieczeństwa na głównych drogach dojazdowych do cmentarzy znajdujących się w całym powiecie ostrowskim. Funkcjonariusze sprawdzali stan trzeźwości kierujących, stan techniczny aut oraz zwracali uwagę na przekraczanie prędkości przez kierujących. Policjanci pełnili również służbę na cmentarzach z uwagą na kradzieże.

Niestety funkcjonariusze odnotowali aż 5 wypadków drogowych w których obrażenia odniosło 5 osób, 21 kolizji, ponadto zatrzymali 1 nietrzeźwego kierującego.

Jeszcze raz zwracamy się z apelem do kierowców o dostosowywanie prędkości do warunków panujących na drodze, zdjęcie nogi z gazu i jazdę zgodnie z przepisami ruchu drogowego.

 

st.sierż. Marzena Laczkowska

 

Powrót na górę strony