Trwa akcji ZNICZ 2016 w powiecie ostrowskim - Aktualności - KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Trwa akcji ZNICZ 2016 w powiecie ostrowskim

Ostrowscy policjanci kontynuują dziś akcję "ZNICZ 2016". Akcja ma na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych i kierujących z uwagi na zwiększony ruch związany z Dniem Zadusznym.

W związku z prowadzoną akcją ZNICZ 2016 w powiecie ostrowskim na drogach służbę pełni zwiększona liczba policjantów. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo pieszych, rowerzystów i kierujących zależy od nich samych i decyzji jakie podejmują. Tylko 1 listopada w powiecie ostrowskim doszło do dwóch wypadków z udziałem rowerzysty oraz pieszej. W obydwu przypadkach były to osoby w wieku 80+.

 

1 listopada około godz. 13:00 w miejscowości Gołębie Leśniewo doszło do wypadku drogowego. Policjanci wstępnie ustalili, że 82-letni rowerzysta z gminy Andrzejewo nie zasygnalizował w żaden sposób zamiaru skrętu w lewo uderzają w bok wyprzedzającego go Seata kierowanego przez 41-latka z Warszawy. W wyniku uderzenia do Szpitala trafił rowerzysta.

 

Tego samego dnia przed godz. 18:00 w Małkini Górnej doszło do potrącenia pieszych. Policjanci wstępnie ustalili, że 83-latka wraz z 62-letnią córką przechodząc przez jezdnię w pobliżu przejścia dla pieszych uderzyły w bok Audi A4 którym kierowała 62-latka z powiatu ostrowskiego. W wyniku uderzenia do Szpitala trafiła 83-latka, druga piesza nie odniosła poważniejszych obrażeń.

 

Dlatego apelujemy do osób starszych o ostrożność podczas poruszania się po drodze.

Piesi powinni pamiętać :

 

 •  korzystaj z wyznaczonych przejść dla pieszych,

   

 •  przed wejściem na przejście upewnij się czy można bezpiecznie przejść,

   

 • nigdy nie przebiegaj przez jezdnię, nie wchodź nagle na jezdnię zza zaparkowanych pojazdów i innych przeszkód, wówczas jesteś mniej widoczny,

   

 • poza miastem idź poboczem po lewej stronie drogi, używaj elementów odblaskowych, w ten sposób poprawisz swoją widoczność a tym samym bezpieczeństwo.

   

 

Rowerzysto pamiętaj:

 

 • sygnalizuj o zamiarze wykonywania manewru skrętu

   

 • używaj świateł przednich i tylnich podczas jazdy zwłaszcza od zmierzchu do świtu,

   

 • zaopatrz się dodatkowo w odblaski w formie kamizelki lub elementów przyszytych do ubrania,

 

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drodze zależy zarówno od kierujących, pieszych i rowerzystów i decyzji jakie podejmują.

 

 

 

st.sierż. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony