Listopad pod znakiem działań "STOP-TRZEŹWOŚĆ" - Aktualności - KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Listopad pod znakiem działań "STOP-TRZEŹWOŚĆ"

W listopadzie 2016r. będą prowadzone działania na terenie powiatu ostrowskiego pod nazwą "STOP-TRZEŹWOŚĆ". W toku codziennej służby policjanci będą sprawdzać stan trzeźwości kierowców.

Z prowadzonych analiz wynika, iż jednym z problemów i zagrożeń współczesnej motoryzacji jest uczestnictwo w ruchu drogowym nie tylko osób nietrzeźwych ale także będących pod działaniem środków odurzających i działających podobnie do alkoholu.
Zagrożenie w ruchu drogowym, jakie powodują nietrzeźwi kierujący jest zjawiskiem mającym bardzo negatywny wydźwięk społeczny. Częstość ujawniania tego typu przypadków na naszych drogach nadal wskazuje na potrzebę podejmowania zdecydowanych działań ze strony Policji oraz wyrobienia przekonania wśród kierujących, że jazda pod wpływem alkoholu jest zjawiskiem szkodliwym i społecznie nieakceptowanym.
W czasie prowadzonych działań policjanci będą sprawdzać stan trzeźwości kierowców a także w uzasadnionych przypadkach wykonywać testy na zawartość substancji psychoaktywnych.
Apelujemy do kierowców o rozwagę, nie wsiadanie do pojazdów pod wpływem alkoholu lub środków działających podobnie do alkoholu.
Przypominamy, że za jazdę po alkoholu grożą konsekwencje karne oraz utrata prawa jazdy.
Kierujący pod wpływem alkoholu narażają nie tylko swoje zdrowie i życie ale także zdrowie i życie innych uczestników ruchu drogowego.
Podejmowane przez Policję działania maja na celu zapobieganie uczestnictwu w ruchu nietrzeźwych kierowców, zwiększenie wrażliwości i wzmocnienie w społeczeństwie braku akceptacji dla tego typu zachowań.

st.sierż. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony