Bezpieczna droga do szkoły z dzielnicowymi - Aktualności - KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczna droga do szkoły z dzielnicowymi

Ostrowscy i małkińscy dzielnicowi kontynuują akcję "Bezpieczna droga do szkoły". Funkcjonariusze prowadzą spotkania z dziećmi na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Z początkiem września ostrowscy i małkińscy dzielnicowi rozpoczęli akcję "Bezpieczna droga do szkoły" który skierowana jest do przedszkolaków i uczniów I klas szkoły podstawowej. Funkcjonariusze i funkcjonariuszki prowadzą spotkania z dziećmi na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Zajęcia składają się z dwóch części teoretycznej i praktycznej nauki bezpiecznego poruszania się po jezdni. Policjanci uczą dzieci jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię z sygnalizacją świetlną oraz w miejscach gdzie nie ma sygnalizatora. Ponadto zachęcają dzieci aby używały elementów odblaskowych które sprawią, że będą lepiej widoczne na drodze.

14 września uczniów klas I SP Nr 3 w Ostrowi Maz. przy ul. Widnichowskiej odwiedziła st.sierż Emilia Podbielska.

18 września dzieci z Przedszkola Miejskiego Nr 2 przy ul. Zwycięstwa odwiedzili sierż.szt. Piotr Nowosielski, mł.asp Marek Morawski.

17 września pierwszoklasistów ze SP Nr 2 w Ostrowi Maz. przy ul. G.Roweckiego odwiedziła st.sierż. Emilia Podbielska.

19 września dzieci z Przedszkola Samorządowego w Małkini Górnej przy ul. Przedszkolnej odwiedził mł.asp. Sylwester Andryszczyk.

Łącznie w spotkaniach z policjantami udział wzięło prawie 300 dzieci.

sierż.szt. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony