EDWARD w powiecie ostrowskim - Aktualności - KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

EDWARD w powiecie ostrowskim

W tym tygodniu ostrowscy policjanci prowadzili działania o nazwie EDWARD w związku z obchodzonym w dniu 19 września Europejskim Dniem Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach. Do akcji włączyli się uczniowie z PSP im.mjr. H.Sucharskiego w Jelonkach oraz PSP im. K.Makuszyńskiego w Ugniewie.

19 września ostrowscy policjanci prowadzili działania o nazwie EDWARD związane z obchodami Europejskiego Dnia Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego czuwali nad bezpieczeństwem wszystkich użytkowników dróg. Podczas kontroli drogowej wręczali kierowcom ulotki pt. Moja obietnica dot. bezpieczeństwa drogowego. Do akcji profilaktycznej włączyło się grono pedagogiczne i uczniowie PSP im. mjr. H.Sucharskiego z Jelonek organizując przemarsz wzdłuż trasy W 627 z transparentami dot. bezpieczeństwa na drodze. W przemarszu uczestniczyły przedszkolaki oraz uczniowie klas podstawowych.

Tego samego dnia policjanci odwiedzili ZPO w Broku gdzie uczestniczyli w spotkaniu z rodzicami. Podczas wizyty omówili bezpieczeństwo dzieci i dorosłych na drodze oraz odpowiedzialność prawną nieletnich.

Druga odsłona akcja odbyła się dziś w Ugniewie. Pedagodzy oraz uczniowie z PSP im. Kornela Makuszyńskiego przygotowali część artystyczną dot. bezpiecznego poruszania się po drodze włącznie z pokazem mody z elementami odblaskowymi. Następnie dzieci wraz z nauczycielami i policjantami przeszyli w pobliże przejścia dla pieszych przy głównej trasie gdzie przy pomocy transparentów przypominali kierowcom, pieszym i rowerzystom aby stosowali się do przepisów ruchu drogowego.

Podczas przemarszy nad bezpiczeństwem uczestników czuwali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego.

Dyrekcjom, pedagogom i uczniom obu szkół dziękujemy za włączenie się do akcji.

sierż.szt. Marzena Laczkowska

 

 

Powrót na górę strony