Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowy z PP w Nurze wziął udział w Jarmarku Bożonarodzeniowym Ziemi Nurskiej

Dziś od godz. 12:00 w świetlicy Wiejskiej w Nurze odbywa się Jarmark Bożonarodzeniowy Ziemi Nurskiej. Na odwiedzających czekają stoiska z ozdobami świątecznymi i tradycyjnymi produktami wśród których nie mogło zabraknąć stoiska nurskiej Policji z dzielnicowym sierż. szt. Grzegorzem Radomskim.

Okres świątecznych przygotowań, zakupów niestety sprzyja różnego rodzaju przestępstwem. W tym czasie najczęściej dochodzi do kradzieży kieszonkowych na różnego rodzaju bazarach/targowiskach i w sklepach gdzie panuje zwiększony ruch. Podczas odwiedzin stoiska policyjnego sierż. szt. Grzegorz Radomski dzielnicowy gminy Nur mówił jak nie paść ofiarą "kieszonkowca" podczas takich zakupów oraz o występujących próbach oszustwa metodą na wnuczka czy policjanta. Ponadto policjant informował co zrobić w przypadku kradzieży dokumentów prawa jazdy czy dowodu osobistego aby nie ponosić konsekwencji wykorzystania danych osobowych przez przestępców. Na stoisku można było również zobaczyć sprzęt policyjny m.in Alcoblow do sprawdzania stanu trzeźwości, kamizelki taktyczne. Dzielnicowy apelował o używanie przez pieszych odblasków po zmierzchu poza obszarem zabudowanym.
Jarmark był również okazją do promocji zawodu policjanta oraz kształtowania i rozpowszechniania wizerunku dzielnicowego jako policjanta mającego bezpośredni kontakt z mieszkańcami podległego regionu.

 

st.sierż. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony