20 października - Europejski Dzień Seniora - Aktualności - KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

20 października - Europejski Dzień Seniora

20 października obchodzono Europejski Dzień Seniora. Z tej okazji ostrowscy policjanci spotkali się 19 października z seniorami w Broku.

W trosce o bezpieczeństwo osób starszych ostrowscy policjanci skorzystali z zaproszenia Biblioteki Publicznej w Broku i przygotowali spotkanie na temat oszustw metodą "na policjanta" i "wnuczka". Podczas spotkania funkcjonariusz wyemitował film ukazujący sposób działania oszustów oraz omówił przypadki tego typu przestępstw do których doszło na terenie powiatu ostrowskiego w przeciągu ostatnich dwóch lat. Policjant przestrzegał również przed zawieraniem okazjonalnych umów np. na energię. Po podpisaniu takiej "nowej umowy" może się okazać, że będziemy płacić podwójnie.

Przypominamy, że w przypadku odebrania tel z prośbą o pomoc finansową dla najbliższej osoby należy sprawdzić czy faktycznie jest to prawda. Natomiast w przypadku gdy po drugiej stronie słuchawki usłyszymy, że osoba podaje się za policjanta i prosi o pomoc w zatrzymaniu sprawców oszustw np.metodą na wnuczka należy prawidłowo rozłączyć się i powiadomić jednostkę Policji. Pamiętajmy, że policjanci prowadzący sprawę nigdy nie informują postronnych osób o swoich działaniach i tym bardziej nie proszą o przekazywanie pieniędzy w celu schwytania sprawców.

sierż.szt. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony