Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Park Polonia Restituta w Feliksowie na 100-lecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę

W piątek w Broku i Feliksowie odbyły się uroczystości z okazji 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości w których udział wzięli ostrowscy policjanci na czele z Komendantem Powiatowym Policji Panem podinsp. Mirosławem Olszewskim.

Uroczystości rozpoczęły się od mszy św. za Ojczyznę w Kościele p.w Św. Andrzeja w Broku. Następnie zaproszeni gości udali się na prelekcję prowadzoną przez prof. Krzysztofa Jabłonkę pracownika Zamku Królewskiego dot. "Fenomenu niepodległej". Kolejną częścią uroczystości był Apel Pamięci przy Pomniku Powstańca Styczniowego z udziałem Wojska Polskiego gdzie delegacje złożyły kwiaty w tym Komendant Powiatowy Policji w Ostrowi Maz Pan podinsp. Mirosław Olszewski wraz z Komendantem Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Ostrowi Mazowieckiej Panem bryg. Januszem Iwanowskim.Po apelu pamięci uczestnicy udali się do miejsca gdzie został utworzony Park  w którym przedstawiciele m.in służb mundurowych, samorządu oraz placówek edukacyjnych posadzili dęby. Komendant Powiatowy Policji w Ostrowi Mazowieckiej Pan podinsp. Mirosław Olszewski posadził dąb nr 5 który nosi imię Józefa Hallera De Hallenburga.

Wydarzenie miało na celu stworzenie żywego pomnika przypominającego kolejnym pokoleniom trudy walki o odzyskanie niepodległości przez Polskę.

 

sierż. szt. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony