Uwaga na usługę elektroniczną GIFTCARDS. - Aktualności - KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Uwaga na usługę elektroniczną GIFTCARDS.

Data publikacji 21.10.2018

W ostatnich dniach kilka osób zgłosiło do KPP w Ostrowi Mazowieckiej oszustwo. Właściciele tel komórkowych otrzymują prośby od znajomych z aplikacji umożliwiającej bezpłatny kontakt o przesłanie im ich nr telefonu. Pretekstem ma być udział w konkursie do którego potrzebny będzie kod. Następnie właściciel tel otrzymuje sms-em numer pin którym należy posługiwać się na stronie internetowej. Przez aplikację "znajomy" prosi o przesłanie powyższego pinu który wiąże się z aktywowaniem usługi Giftcards która kosztuje 215zł.
Gdy właściciele tel dzwonią do znajomych okazuje się, że nie wysyłali do nich żadnych informacji z prośbą o pomoc podczas udziału w konkursie. Konto abonamentowe jednej z pokrzywdzonych osób zostało obciążone w sumie kwotą 430zł za aktywację aplikacji Giftcards.

Apelujemy do osób korzystających z bezpłatnych aplikacji które umożliwiają kontakt aby w przypadku odebrania takiej informacji od "znajomej osoby" nie aktywowały w/w usługi. W ten sposób możemy uchronić się od obciążenia konta abonamentowego kwotą do nawet kilkuset złotych.

 

 

sierż. szt. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony