Bezpieczna jazda podczas opadów deszczu - Aktualności - KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczna jazda podczas opadów deszczu

Data publikacji 23.10.2018

Polska złota jesień pokazała swoje "drugie oblicze" z intensywnymi opadami deszczu. W związku z tym ostrowscy policjanci apelują do kierujących o ostrożną jazdę.

Kierowcom przypominamy, że zanim wyjadą autem dla własnego bezpieczeństwa powinni sprawdzić czy samochód ma sprawne światła przednie, tylne  oraz kierunkowskazy. Jazda autem nawet bez jednego światła podczas opadów deszczu powoduje, że jesteś mniej widoczny dla innych.

Wsiadając do
auta, gdy pada deszcz, zwróć uwagę na podeszwy butów, które wilgotne łatwo ześlizgują się z pedałów w najmniej oczekiwanym momencie. Taka sytuacja może skończyć się niebezpiecznie.

Skontroluj wycieraczki, jeśli nie zbierają wody wymień je na nowe. Poprawi to bezpieczeństwo podczas jazdy.

P
rzy opadach deszczu mokra nawierzchnia jezdni sprawia, że auto może łatwo wpaść w poślizg. Kierowco nie wykonuj gwałtownych manewrów, podczas jazdy kieruj się rozsądkiem i swoimi umiejętnościami. Hamowanie na mokrej nawierzchni jest trzykrotnie dłuższe niż na suchej, dlatego zwiększ odległość od auta jadącego przed Tobą pamiętając jednocześnie o zmniejszeniu prędkości.Wówczas szybciej i skuteczniej zareagujesz.

Pieszym przypominamy o obowiązku używania elementów odblaskowych po zmierzchu poza obszarem zabudowanym gdy poruszają się jezdnią bez chodnika.

Miłośnikom jednośladów przypominamy aby w trosce o własne bezpieczeństwo sprawdzili czy rower posiada sprawne obowiązkowe oświetlenie z przodu i tyłu oraz hamulce. W deszczowe dni jadąc rowerem używajmy płaszczy/kurtek przeciwdeszczowych, parasolka ogranicza pole widzenia co może doprowadzić do niebezpiecznych sytuacji na drodze.

Pamiętajmy o dbaniu o bezpieczeństwo własne i innych użytkowników drogi.

 

sierż.szt. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony