Profilaktyczne spotkania z młodzieżą - Aktualności - KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Profilaktyczne spotkania z młodzieżą

Ostrowscy policjanci prowadzą profilaktyczne spotkania z młodzieżą dot. szkodliwości zażywania narkotyków, niewłaściwego korzystania z Internetu oraz bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Ostrowscy policjanci prowadzą w szkołach spotkania profilaktyczne z młodzieżą. Funkcjonariusze omawiają z uczniami zagrożenia dla zdrowia i życia związane z zażywaniem narkotyków/dopalaczy. Policjanci informują również o konsekwencjach niewłaściwego korzystania z Internetu. Przestrzegają przez zamieszczaniem na kontach służących do komunikacji ważnych informacji na swój temat aby nie paść ofiarą przestępstwa. Tego typu spotkanie przeprowadzili 30 października w ZS w Nurze dzielnicowy mł.asp. Grzegorz Radomski oraz st.sierż. Marcin Jeliński z Zespołu Profilaktyki Społecznej.

Następnego dnia SP w Jasienicy odwiedziła policjantka wraz z profilaktykiem z Wydziału Ruchu Drogowego. Podczas spotkania z najmłodszymi przypomniano podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po jezdni pieszych oraz rowerzystów. Ponadto przypomniano kiedy należy korzystać  nr alarmowych oraz jak się zachowywać w kontaktach z obcymi osobami. Z uczniami starszych klas dodatkowo rozmawiano o zawodzie Policjanta, wymaganiach oraz na czym polega służba w Policji.

 

sierż. szt. Marzena Laczkowska


 

Powrót na górę strony