Podsumowanie akcji "ZNICZ". - Aktualności - KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie akcji "ZNICZ".

Data publikacji 05.11.2018

Od 31 października do 4 listopada ostrowscy policjanci prowadzili akcję pt."ZNICZ" mającą na celu zapewnienie bezpieczeństwa kierującym i pieszym odwiedzającym groby najbliższych. Niestety w tym czasie doszło do 3 wypadków drogowych w których zginęła 1 osoba, 2 zostały ranne. Ponadto na drogach powiatu ostrowskiego doszło do 5 kolizji, zatrzymano 4 nietrzeźwych kierujących i 1 w stanie po użyciu alkoholu.


1 i 2 listopada tradycyjnie jest czasem gdy odwiedzamy groby najbliższych. W tym czasie na drogach dojazdowych oraz w pobliżu cmentarzy panuje wzmożony ruch aut i pieszych co może prowadzić do kolizji a nawet wypadków. W celu zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim osobom odwiedzającym cmentarze prowadzona była akcja "ZNICZ" podczas której ostrowscy policjanci czuwali nad bezpieczeństwem na drodze oraz kierowali ruchem.

Od 31 października do 4 listopada na drogach naszego powiatu doszło do 5 kolizji oraz 3 wypadków w których zginęła 1 osoba a 2 zostały ranne. Policjanci zatrzymali 4 nietrzeźwych kierujących oraz 1 po użyciu alkoholu.

1 listopada przed południem w Broku na ul. H.Sienkiewicza doszło do zdarzenia drogowego z udziałem motorowerzysty i kierującego autem. Policjanci wstępnie ustalili, że kierujący motorowerem Kymko 51-latek jadąc wraz z 54-letnią pasażerką nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu doprowadzając do zderzenia z 45-letnim kierowcą Citroena. Kierowcy byli trzeźwi, do szpitala przewieziono pasażerkę motoroweru. Wszyscy uczestnicy zdarzenia są mieszkańcami pow. ostrowskiego.

1 listopada rano dyżurny ostrowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o kradzieży auta w gminie Zaręby Kościelne - VW Passata z niezamkniętego garażu. W aucie znajdowały się kluczyki oraz dokumenty. Mężczyźni mieli z tej samej posesji ukraść rocznego cielaka. Dyżurny przekazał informację o kradzieży wszystkim patrolom pełniącym tego dnia służbę. W tym czasie Dyżurny KPP w Węgrowie przekazał informację o w/w aucie którego kierujący jedzie niebezpiecznie stwarzając zagrożenie dla innych kierowców. Policjanci rozpoczęli pościg za autem. Kierowca 41-letni mieszkaniec pow. ostrowskiego w Broku na K-50 podczas ucieczki doprowadził do kolizji. Mężczyzna nie zachowując bezpiecznej odległości od Audi A4 jadącego przed nim którym kierował 42-latek z pow. przasnyskiego doprowadził do zderzenia. Sprawca kolizji był nietrzeźwy 1,5 promila alkoholu w organizmie natomiast pokrzywdzony 0,2 promila alkoholu. Uczestnicy zdarzenia nie odnieśli żadnych obrażeń.41-latek oraz podróżujący z nim pasażer który również był nietrzeźwy ponad 2 promile alkoholu w organizmie zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Kierowca odpowie przed Sądem za kierowanie w stanie nietrzeźwości, spowodowanie kolizji, oraz kradzież auta i cielaka wspólnie z pasażerem. Auto zwrócono właścicielowi a 41-latkowi zatrzymano prawo jazdy.

W tym samym czasie dyżurny ostrowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o kradzieży drugiego auta - Opla Vectry również z terenu gminy Zaręby Kościelne. Pojazd był zaparkowany na posesji, w środku znajdowały się kluczyki. Auto tego samego dnia zostało odnalezione przez Z-cę Komendanta małkińskiego komisariatu w lesie w pobliżu Gąsiorowa.

2 listopada przed godz. 19:00 w Jarząbce kierujący Oplem Astrą wjechał do przydrożnego rowu. Obok auta zatrzymała się kierująca VW Passatem, 3 pasażerów auta postanowiło pomóc kierowcy opla wyjechać z rowu. Gdy mężczyźni wypchnęli auto nagle kierujący oplem z dużą prędkością zaczął cofać w wyniku czego potrącił jednego z mężczyzn 34-letniego mieszkańca pow. wyszkowskiego. Po przyjeździe na miejsce policjanci ustalili, że kierujący Oplem 44 letni mieszkaniec pow. ostrowskiego był nietrzeźwy ponad 2 promile alkoholu w organizmie, potrącony pasażer VW również ponad 0,6 promila alkoholu w organizmie. 34-latek został przewieziony do Szpitala na badania a kierowca Opla trafił do policyjnego aresztu.

2 listopada po południu na ul. Lubiejewskiej policjant z zambrowskiej komendy w dniu wolnym zatrzymał nietrzeźwego kierującego Oplem Corsą. 68-letni ostrowianin kierował autem mając ponad 2,3 promile alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali 68-latkowi prawo jazdy.

2 listopada po południu na drodze S-8 pracownik służb drogowych zatrzymał nietrzeźwego kierującego. 49-letni obywatel Litwy kierował ciężarówką z naczepą mając 2,6 promila alkoholu w organizmie. 49-latowi zatrzymano prawo jazdy.

4 listopada po godz. 16:00 w Starej Grabownicy poza obszarem zabudowanym doszło do śmiertelnego wypadku z udziałem pieszego. Policjanci wstępnie ustalili, że kierująca Dacią 42-letnia mieszkanka woj.pomorskiego potrąciła 65-letniego mieszkańca pow. ostrowskiego. Mężczyzna szedł ulicą od Ostrowi Mazowieckiej w kierunku Starej Grabownicy, 42-latka jechała autem w tym samym kierunku. Niestety mężczyzna zginął na miejscu. Policjanci pracowali na miejscu pod nadzorem Prokuratora, od kierującej autem pobrano krew do zbadania na stan trzeźwości. 42-latka została zatrzymana w policyjnym areszcie. Dalsze czynności wyjaśnią wszystkie okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

 

Apelujemy do kierowców o zdrowy rozsądek i nie wsiadanie za kierownicę auta po wypiciu alkoholu. Jedna nieodpowiedzialna decyzja może skończyć się tragicznie. Cieszy fakt, że są osoby które reagują w sytuacji gdy zauważą kierowcę którego zachowanie wskazuje na stan nietrzeźwości.

Przypominamy, że za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

 

sierż.szt. Marzena Laczkowska

 

Powrót na górę strony