Twoje światła - Twoje bezpieczeństwo - Aktualności - KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Twoje światła - Twoje bezpieczeństwo

Data publikacji 23.11.2018

Od 24 listopada do 15 grudnia ostrowscy policjanci będą prowadzić działania prewencyjno-kontrolne pod nazwą "Twoje światła - Twoje bezpieczeństwo".

Jesienią i zimą prawidłowe oświetlenie auta nabiera szczególnego znaczenia, zwłaszcza gdy występują trudne warunki atmosferyczne które negatywnie wpływają na proces widzenia kierowcy. Od świtu do zmierzchu światła pełnią jedynie rolę oznaczania pozycji pojazdu na drodze. Natomiast po zapadnięciu zmroku głównym zadaniem przednich świateł auta jest oświetlanie drogi w tym wszelkich nieoświetlonych przeszkód. Prawidłowe działanie świateł ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo wszystkich użytkowników drogi. Zasięg pola oświetlonego przez reflektory zwłaszcza przy użyciu świateł mijania nie zależy tylko od ich stanu technicznego ale i właściwego ustawienia wysokości świateł, prawidłowego rozkładu granicy światła i cienia oraz natężenia emitowanego światła. Wszystkie nieprawidłowości z tym związane mogą skutkować niedostatecznym oświetleniem drogi i jej poszczególnych części lub prowadzić do oślepienia innych użytkowników drogi.

W związku z tym w dniach od 24 listopada do 15 grudnia ostrowscy policjanci będą prowadzić działania prewencyjno-kontrolne o nazwie "Twoje światła - Twoje bezpieczeństwo" których celem będzie poprawa bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego.

 

sierż. szt. Marzena Laczkowska

Pliki do pobrania

  • 31.25 KB
Powrót na górę strony