Podsumowanie działań "Trzeźwość w przewozie osób" - Aktualności - KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie działań "Trzeźwość w przewozie osób"

19 grudnia ostrowscy policjanci przeprowadzili działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą "Trzeźwość w przewozie osób".

Niestety nadal nietrzeźwość uczestników ruchu drogowego w szczególności kierujących pojazdami jest jednym z najistotniejszych czynników wpływających na pogorszenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

W związku z tym w celu zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom ruchu drogowego przeprowadzono powyższe działania.

W działaniach udział wzięło w sumie 9 policjantów ruchu drogowego którzy skontrolowali 131  kierujących pojazdami i 8 kierowców autobusów i busów.

Podczas działań policjanci nie stwierdzili u żadnego z kierujących aby znajdowali się w stanie nietrzeźwości lub po użyciu alkoholu.

 

Apelujemy do kierujących aby absolutnie nie wsiadali do auta po wypiciu alkoholu. Jeśli planujemy udział w spotkaniu podczas którego będziemy pić alkohol dla własnego bezpieczeństwa i innych uczestników ruchu drogowego załatwmy kierowcę lub który odwiezie nas do domu. Natomiast jeśli zauważymy osobę która po wypiciu alkohol wsiada do auta za kierownicę i chce odjechać starajmy się ją powstrzymać. Jeśli nie uda się nam to zadzwońmy na Policję pod nr 112 lub 997. 

 

st.sierż. Marzena Laczkowska

 
 
 
 
 
 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
SONDA
Czy nosisz odblaski nawet, gdy to nie jest obowiązkowe? Tak Nie Rzadko
 
Powrót na górę strony