Myśliwi zatrzymali kłusowników - Aktualności - KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Myśliwi zatrzymali kłusowników

Data publikacji 12.12.2018

Kłusownictwo to nielegalny proceder polegający na zabijaniu, chwytaniu lub ściganiu zwierzyny. Kłusownicy polują bez przynależności do Polskiego Związku Łowieckiego, nie mają pozwolenia na broń i zezwolenia zarządcy lub dzierżawcy obwodów łowieckich. Kłusownictwo to również polowanie w czasie ochronnym, pozyskiwanie zwierzyny za pomocą wnyków, sideł itp., polowanie na terenach nie będących obwodami łowieckimi. Kłusownictwo szczególnie nasila się w okresie przed świątecznym. Wczoraj wieczorem doszło do tego typu sytuacji na terenie gminy Wąsewo. Myśliwi z Koła Łowieckiego „Bór” po informacji uzyskanej z foto pułapki zatrzymali w lesie w pobliżu Brudek Starych dwóch mężczyzn podejrzanych o kłusownictwo. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu.

Wczoraj przed godz. 22:00 Dyżurny ostrowskiej komendy otrzymał zgłoszenie od Prezesa Koła Łowieckiego „Bór” o zatrzymaniu dwóch mężczyzn w lesie w pobliżu Brudek Starych. Myśliwi uzyskali informację z foto pułapki umieszczonej w lesie. W związku z tym postanowili sprawdzić dwóch mężczyzn jeżdżących po lesie samochodem marki Opel Frontera. Jeden z nich na widok myśliwych wyrzucił z auta m.in. strzelbę myśliwską oraz amunicję na które jak się później okazało nie miał pozwolenia. Myśliwi natychmiast powiadomili o tym fakcie Dyżurnego ostrowskiej komendy który wysłał na miejsce policjantów. Podczas wykonywanych czynności funkcjonariusze znaleźli w aucie zatrzymanych mężczyzn m.in. broń i amunicję bez pozwolenia oraz ślady substancji koloru brunatnego wraz z włosiem. Zatrzymani mężczyźni z pow. ostrowskiego w wieku 55 i 23 lat zostali przewiezieni do policyjnego aresztu.

Za nielegalne posiadanie broni i amunicji grozi do 8 lat pozbawienia wolności natomiast za kłusownictwo grozi do roku pozbawienia wolności.

 

sierż. szt. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony