Podczas intensywnych opadów śniegu przygotujmy auto do jazdy - Aktualności - KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podczas intensywnych opadów śniegu przygotujmy auto do jazdy

Data publikacji 17.12.2018

Weekend rozpoczął się obfitymi opadami śniegu. Niestety "biały puch" wpływa na pogorszenie warunków panujących na drodze. Po opadach śniegu oraz przymrozkach drogi są śliskie wtedy dla własnego bezpieczeństwa należy dostosowywać prędkość do warunków atmosferycznych. Jednak zanim wyjedziemy samochodem pamiętajmy aby go odśnieżyć.

Kierowcy w pośpiechu nie zawsze pamiętają o odpowiednim przygotowaniu auta do jazdy szczególnie po opadach śniegu i przymrozkach.
Niestety nadal na naszych drogach można zauważyć przejeżdżające samochody zasypane śniegiem. Zdarza się również ,że na dachu zalega śnieg a czasami nawet lód. Kierowcy ciężarówek i osobówek nie zdają sobie sprawy, że jazda takim autem stwarza zagrożenie nie tylko dla nich ale i innych osób. Szczególnie niebezpieczne są zalegające kawałki lodu na dachu ciężarówki/naczepy które spadają na auta jadące za nią. Natomiast zaszronione szyby ograniczają pole widzenia, a zasypane światła ograniczają naszą widoczność dla innych kierowców.

 

Przypominamy wszystkim kierowcom co wskazuje art 66 Kodeksu Drogowego:
Pojazd uczestniczący w ruchu ma być tak zbudowany, wyposażony i utrzymany, aby korzystanie z niego:
1). nie zagrażało bezpieczeństwu osób nim jadących lub innych uczestników ruchu, nie naruszało porządku ruchu na drodze i nie narażało kogokolwiek na szkodę;
5). zapewniało dostateczne pole widzenia kierowcy oraz łatwe, wygodne i pewne posługiwanie się urządzeniami do kierowania, hamowania, sygnalizacji i oświetlenia drogi przy równoczesnym jej obserwowaniu.

Nie zapominajmy, że jeśli policjanci zauważą takie auto, zatrzymają je do kontroli drogowej.
 

 

W związku z tym apelujemy do wszystkich kierowców aby w trosce o własne bezpieczeństwo i innych a także komfort jazdy odśnieżali samochody. Wpłynie to na poprawę naszego bezpieczeństwa w tym trudnym zimowym okresie.

 

sierż. szt. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony