Podsumowanie Sylwestrowo-Noworoczne - Aktualności - KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie Sylwestrowo-Noworoczne

Data publikacji 02.01.2019

W Sylwester i Nowy Rok ostrowscy policjanci przeprowadzili ponad 45 interwencji. Na drogach powiatu ostrowskiego było bezpiecznie doszło jedynie do 3 kolizji, ponadto policjanci zatrzymali 3 nietrzeźwych kierowców.

31 grudnia po godz. 17:00 w Zarębach Kościelnych policjanci zatrzymali kierującą VW. 41-latka z powiatu ostrowskiego została przebadana na stan trzeźwości, urządzenie wykazało ponad 1,3 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali 41-latce prawo jazdy.

31 grudnia po godz. 18:00 w Jasienicy Parcelach doszło do kolizji z udziałem samochodu osobowego. Policjanci na miejscu ustalili, że 44-letni mieszkaniec pow. ostrowskiego kierując Mercedesem nie dostosował prędkości do warunków ruchu w wyniku czego uderzył w znaki drogowe kończąc jazdę na ogrodzeniu posesji. Mężczyzna był nietrzeźwy miał ponad 2,7 promila alkoholu w organizmie w związku z tym policjanci zatrzymali 44-latkowi prawo jazdy.

1 stycznia po godz. 13:00 w Gutach Bujno 33-letnia mieszkanka pow. ostrowskiego cofając Oplem na drodze gruntowej potrąciła swojego brata który stał za autem. Mężczyzna nie odniósł poważniejszych obrażeń. 33-latka została przebadana na stan trzeźwości, urządzenie pokazało ponad 2,9 promila alkoholu w organizmie.

 

Apelujemy do kierowców o zdrowy rozsądek i nie wsiadanie za kierownicę auta po wypiciu alkoholu. Jedna nieodpowiedzialna decyzja może kosztować zdrowie lub życie innych osób oraz konsekwencje prawne w postaci do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakazu prowadzenia pojazdów na okres minimum 3 lat.

 

sierż. szt. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony