Zatrzymani sprawcy wielu włamań i kradzieży - Aktualności - KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani sprawcy wielu włamań i kradzieży

Ostrowscy policjanci zatrzymali 3 młodych mężczyzn w wieku 18, 22 i 23 lat, którzy w przeciągu ostatnich dwóch miesięcy włamywali się do domów i innych pomieszczeń gospodarczych skąd kradli m.in. elektronarzędzia, radia samochodowe i kompletne rusztowania budowlane. Straty jakie spowodowali sięgają kwoty 50 tysięcy złotych.

W przeciągu ostatnich dwóch miesięcy na terenie gminy Ostrów Mazowiecka doszło do kilkunastu kradzieży i kradzieży z włamaniem do domów, garaży, budynków gospodarczych i domków letniskowych. Łupem złodziei padały elektronarzędzia, radia samochodowe, akumulatory a nawet kompletne rusztowania budowlane.

Sprawę prowadzili ostrowscy operacyjni oraz dzielnicowi. Wynikiem ich pracy było zatrzymanie trzech młodych mieszkańców powiatu ostrowskiego, w wieku 18, 22 i 23 lat.

Policjanci odzyskali też wiele ze skradzionych przedmiotów w tym kompletne rusztowanie, akumulatory i narzędzia.

Łączna wartość skradzionych rzeczy to około 50 tyś zł. Funkcjonariusze znaleźli też u podejrzanych komplety opon do ciężarówek i samochodów osobowych, obecnie policjanci ustalają ich właścicieli. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem a także paserstwa do których przyznali się.
Teraz zatrzymanym mężczyznom, 18 i 22 latkowi grozi do 10 lat pozbawienia wolności, natomiast 23-latkowi za paserstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

st.sierż. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony