Oszuści wykorzystują łatwowierność seniorów - Aktualności - KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Oszuści wykorzystują łatwowierność seniorów

Oszuści nadal żerują na łatwowierności seniorów. Niestety we wtorek doszło do kolejnego oszustwa starszej osoby. Oszust podał się za pracownika zakładu energetycznego.

We wtorek do domu 81-letniej kobiety z gminy Andrzejewo przyszedł mężczyzna podający się za pracownika zakładu energetycznego. Mężczyzna stwierdził, że niezbędnajest naprawa instalacji elektrycznej w domu starszej Pani. Właścicielkaprzekazałamężczyźnie pieniądze. Prace miały być wykonane w późniejszym terminie.Oszust wykorzystał nieuwagę 81-latki kradnąc z kieszeni pozostałe pieniądze. Seniorka w sumie straciła kilka tysięcy złotych.
 

To drugi przypadek oszustwa tą metodą w gminie Andrzejewo. Apelujemy do starszych mieszkańców naszego powiatu aby absolutnie nie wpuszczali do domów nieznanych osób. Każdy może podaćsię za pracownika zakładu energetycznego jednak powinien to udowodnić. Jeżeli mamy jakiekolwiek wątpliwości co do tożsamości osoby sprawdźmy to dzwoniąc do tej instytucji lub na Policję pod nr 112 lub 997.Zachowanie ostrożności i ograniczonego zaufaniauchroni przed tego typuzdarzeniami.

 

st.sierż. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony