Apel o ostrożność podczas zakupów u osób prowadzących "handel obwoźny" - Aktualności - KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Apel o ostrożność podczas zakupów u osób prowadzących "handel obwoźny"

Data publikacji 01.02.2019

W związku ze zgłoszonymi w ostatnim czasie przypadkami m.in kradzieży pieniędzy podczas zakupów u osób prowadzących tzw. "handel obwoźny" apelujemy o ostrożność i rozwagę. Ofiarami nieuczciwych sprzedawców często padają seniorzy.

W ostatnim czasie do mieszkań ostrowskich seniorów „pukały” osoby oferujące na sprzedaż produkty np. czujniki gazu. Osoby starsze w trosce o własne bezpieczeństwo dokonywały zakupu tego typu urządzeń. Po fakcie okazuje się, że te produkty w sklepie oferowane są po znacznie niższej cenie. W związku z tym w przypadku otrzymania tego typu oferty warto z członkami rodziny skonsultować zakup, aby nie „przepłacać” podczas tzw. „promocji cenowej”.

Apelujemy również o ostrożność w kontakcie z obcokrajowcami prowadzącymi "handel obwoźny" którzy " na ulicy" oferują do sprzedaży różnego rodzaju towary. "Sprzedawcy" wykorzystują chwilę nieuwagi rozmówcy, chwilę po zakończonej rozmowie ze "sprzedawcą" okazuje się, że osoba została okradziona.

Apelujemy do mieszkańców powiatu ostrowskiego aby zgłaszać pod nr alarmowym 112 sytuacje w których "natarczywe" osoby prowadzą sprzedaż różnego rodzaju produktów w formie "handlu obwoźnego". Jeżeli  już dojdzie do kradzieży pieniędzy należy zadzwonić na numer alarmowy 112, przekazując jak najwięcej zapamiętanych szczegółów, np. wygląd nieznajomej osoby, numer i markę samochodu, którym ewentualnie przyjechała.

 

sierż. szt. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony