Ryzykowane zakupy internetowe - Aktualności - KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ryzykowane zakupy internetowe

Data publikacji 04.02.2019

Na przełomie roku dwoje mieszkańców powiatu ostrowskiego zaryzykowało i dokonało zakupów przez internet. Niestety pomimo wpłaconych pieniędzy zakupionego towaru nie otrzymali.

W grudniu 69-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego zauważył na jednym z portali ogłoszenie o możliwości kupna Lexusa z 2018r. który będzie sprowadzony z USA. Sprzedawca wycenił auto na kwotę kilkuset tysięcy zł, aby doszło do transakcji mężczyzna wpłacił zaliczkę na podane konto w wysokości kilkudziesięciu tyś zł. Auto miało zostać dostarczone do końca stycznia do nowego właściciela. W połowie stycznia mężczyzna kontaktował się ze sprzedawcą czy termin dostawy jest aktualny. Wówczas kontakt ze sprzedawcą "urwał się " a ogłoszenie zniknęło z portalu.

Na początku lutego 29-letnia mieszkanka pow. ostrowskiego zgłosiła, że pod koniec stycznia zauważyła na portalu ogłoszenie o sprzedaży torebki znanej marki o wartości kilku tysięcy złotych. Kobieta wpłaciła całą kwotę na podane konto. w trakcie korespondencji ze sprzedawcą ustaliła, że torebka zostanie dostarczona osobiście przez sprzedawcę. Niestety pomimo zapewnień sprzedawcy 29-latka nie otrzymała torebki ani zwrotu gotówki.

Ponownie apelujemy do mieszkańców pow. ostrowskiego o zachowanie ostrożności podczas internetowych zakupów. Wpłacanie zaliczek bądź całej kwoty zamówionego towaru niesie za sobą ryzyko nie otrzymania w/w produktu i braku zwrotu gotówki.

 

sierż.szt. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony