"Fałszywi funkcjonariusze" nadal próbują oszukać - Aktualności - KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

"Fałszywi funkcjonariusze" nadal próbują oszukać

Data publikacji 07.02.2019

"Fałszywi funkcjonariusze" nadal próbują oszukać mieszkańców powiatu ostrowskiego. Jednak ostrowianie są czujni i nie "nabierają się" na historie wymyślane przez oszustów.

Wczoraj po południu na nr stacjonarny 49-letniej ostrowianki zadzwonił mężczyzna podający się za funkcjonariusza CBŚ. Mężczyzna zachęcał do potwierdzenia swojej tożsamości i poprosił o nie przerwanie połączenia a następnie wybranie nr 997. Wówczas do rozmowy dołączył się drugi mężczyzna który oznajmił, że 49-latka dodzwoniła się do Komendy Policji po czym potwierdził tożsamość " fałszywego funkcjonariusza CBŚ". Dalszą część rozmowy 49-latka prowadziła z "fałszywym funkcjonariuszem CBŚ". Oszust oświadczył, że na terenie Ostrowi Mazowieckiej doszło do oszustw podczas zaciągania pożyczek które były przyznawane na fałszywe dowody osobiste. Następnie mężczyzna przyznał, że jedna z pożyczek została "zaciągnięta" na dane osobowe 49-latki. Mężczyzna zaczął wypytywać ostrowiankę o posiadane konta bankowe i ich stan. Kobieta oświadczyła, że na jednym z kont posiada środki w kwocie kilkudziesięciu tyś zł nie podając jego nr. Wówczas "fałszywy funkcjonariusz CBŚ" polecił przelanie wymienionej kwoty na podany przez niego nr rachunku bankowego  co wg. niego miało pomóc w zatrzymaniu sprawców. 49-latka zorientowała się, że może to być próba oszustwa i oznajmiła, że nie chce poznawać nr rachunku i nie będzie dokonywała żadnych przelewów po czym rozłączyła się. W ten sposób ostrowianka nie padła ofiarą "oszustwa na funkcjonariusza CBŚ".

 

Jeszcze raz przypominamy mieszkańcom powiatu ostrowskiego aby w przypadku odebrania tego typu telefonu absolutnie nie dokonywać przelewów na podawane przez "fałszywych funkcjonariuszy Policji lub CBŚ". Funkcjonariusze CBŚ/Policji nigdy nie informują "postronnych osób" o prowadzonych w sprawach czynnościach i nie proszą o przekazywanie ŻADNYCH PIENIĘDZY. Prosimy aby każdą tego typu rozmowę zgłaszać do KPP w Ostrowi Mazowieckiej pod nr 29 746 92 00 lub alarmowym 112.

Powrót na górę strony