Podsumowanie świątecznego weekendu - Aktualności - KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie świątecznego weekendu

Świąteczny weekend na drogach powiatu ostrowskiego minął dosyć bezpiecznie. Policjanci zatrzymali 2 nietrzeźwych kierowców. Na drogach powiatu ostrowskiego w ciągu trzech dni doszło do 3 kolizji drogowych.

24 grudnia przed godz. 18:00w Rogóźni policjanci zatrzymali 33-letniegomieszkańca powiatu ostrowskiego który kierował Oplem Corsa. Mężczyzna był nietrzeźwy, miał ponad 1,9promila alkoholu. Ponadto mężczyzna ma dwa zakazy kierowania pojazdami mechanicznymi wydane przez ostrowski Sąd.

 

Drugiego nietrzeźwego kierowcę policjanci zatrzymali 25 grudnia około godz. 22:00 w Ostrowi Mazowieckiej na ul.Małkińskiej. 23- letni ostrowianin kierował Renault Kangoo mając ponad 1,4 promila alkoholu.

 

Wkrótce obydwaj mężczyźni odpowiedzą przed Sądem za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości za co grozi do 2 lat pozbawienia wolności. Ponadto 33-latek odpowie za niestosowanie się do orzeczonego przez Sądu zakazu za co grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Apelujemy do kierujących o rozsądek i nie wsiadanie za kierownicę auta po wypiciu alkoholu. Jeśli widzisz osobę która po wypiciu alkoholu zamierza kierować autem, powstrzymaj ją. Jeśli to Ci się nie uda, zadzwoń na Policję pod nr 997 lub 112. Reagując możesz zapobiec tragedii na drodze.

 

st.sierż. Marzena Laczkowska

 

Powrót na górę strony