Podsumowanie działań "Twoje światła - Twoje bezpieczeństwo" - Aktualności - KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie działań "Twoje światła - Twoje bezpieczeństwo"

Od 10 do 21 grudnia ostrowscy policjanci prowadzili działania prewencyjno-kontrolne "Twoje światła - Twoje bezpieczeństwo". W tym czasie funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na prawidłowe oświetlenie aut.

W działaniach w sumie udział wzięło 196 policjantów w tym 85 z ruchu drogowego. Funkcjonariusze skontrolowali 649 pojazdów. W 23 pojazdach stwierdzili nieprawidłowości w oświetleniu. W związku z tym skierowano 1 wniosek do Sądu, wystawiono 9 mandatów a w 13 przypadkach zastosowano pouczenia. Funkcjonariusze zatrzymali 1 dowód rejestracyjny z uwagi na niesprawne oświetlenie.

Pamiętajmy, że w okresie jesienno-zimowym oświetlenie auta ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa podczas jazdy szczególnie gdy na drodze panują trudne warunki atmosferyczne. Od świtu do zmierzchu światła pełnią jedynie rolę oznaczenia pozycji auta na drodze. Natomiast po zmroku przednie światła przede wszystkim oświetlają drogę. Dlatego niezwykle ważne jest prawidłowe ustawienie świateł tak aby nie oślepiać innych kierowców, pieszych czy rowerzystów. Podczas akcji czyli 10 i 17 grudnia w wyznaczonych stacjach kontroli pojazdów bezpłatnie można było ustawić światła.

st.sierż. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony