Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem - Aktualności - KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

Data publikacji 13.02.2019

W związku ze zbliżającym się ''Tygodniem Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem'' Komenda Powiatowa Policji w Ostrowi Mazowieckiej w dniach 18-24 lutego zaprasza wszystkie zainteresowane osoby w celu udzielania im bezpłatnej informacji prawnej.

W dniach 18 – 24 lutego 2019 roku obchodzony będzie Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. To kolejna edycja akcji koordynowanej przez Ministerstwo Sprawiedliwości, podczas której pokrzywdzeni mogą bezpłatnie skorzystać z informacji prawnej.
 
Doroczne obchody Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem związane są z ustanowieniem 22 lutego Dniem Ofiar Przestępstw. Stało się tak na mocy ustawy z 2003 roku, która wskazała na potrzebę stałego monitorowania sytuacji osób pokrzywdzonych przestępstwem oraz działań podejmowanych na rzecz poprawy ich położenia. 
 
Obchody Tygodnia mają zwrócić uwagę na potrzeby ofiar przestępstw oraz przynieść potrzebującym skuteczną pomoc. Taką pomocą będą bezpłatne porady prawne udzielane w różnych lokalizacjach, w tym w sądach, prokuraturach, komendach policji, a także w siedzibach prawniczych samorządów zawodowych i organizacji pozarządowych.
 
W związku z powyższym Komenda Powiatowa Policji w Ostrowi Mazowieckiej  ul. Karola Pułkownika Piłata 12 zaprasza  do zgłaszania się  w dniach 18-24 lutego w godzinach 8-16.
 
 
st. sierż. Marcin Jeliński
Powrót na górę strony