Jak zostać Policjantem - spotkania z maturzystami - Aktualności - KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Jak zostać Policjantem - spotkania z maturzystami

Data publikacji 22.02.2019

Służba w Policji wymaga od kandydatów określonych predyspozycji a także chęci wykonywania pożytecznej a czasami pełnej poświęceń pracy na rzecz innych osób. Decydując się na służbę w Policji należy być odważnym, silnym psychicznie i odpornym na stres. Jest to zawód dający dużo satysfakcji oraz wyrazów wdzięczności od osób którym udzielono pomocy.

Przedstawicielka Zespołu Kadr i Szkolenia ostrowskiej komendy w tym tygodniu odwiedziła maturzystów trzech szkół średnich z terenu miasta. Podczas spotkań młodzież dowiedziała się jak wygląda rekrutacja do służby w Policji oraz jakie wymagania należy spełnić aby zostać funkcjonariuszem. W trakcie wizyt omówiono proces rekrutacji od momentu złożenia dokumentacji, poprzez testy sprawnościowe, badania m.in psychologiczne aż do przyjęcia w szeregi Policji. Następni przyszyli kandydaci dowiedzieli się jak wygląda 6,5 miesięczny kurs w jednym z policyjnych ośrodków szkoleniowych. Na zakończenie młodzież poznała strukturę organizacyjnej Policji tj. piony prewencji, ruchu drogowego oraz kryminalnego oraz jakie zadania na co dzień wykonują funkcjonariusze.

Spotkania odbyły się w ZS Nr 2 przy ul. T. Kościuszki, LO im. M.Kopernika przy ul. T. Kościuszki oraz ZS Nr 1 im. rtm. W. Pileckiego przy ul. Rubinkowskiego.

 

Wszystkie osoby zainteresowane wstąpieniem do Policji zapraszamy do Zespołu Kadr i Szkolenia KPP w Ostrowi Maz pokój nr 11 we wtorki w godz. 8:00-18:00 natomiast w pozostałe dni w godz. 8:00-16:00

sierż. szt. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony