6 nieudanych prób oszustwa - Aktualności - KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

6 nieudanych prób oszustwa

Data publikacji 22.02.2019

"Fałszywi policjanci" wymyślają nowe sposoby oszustw seniorów. Ostrowscy policjanci prowadzą działania profilaktyczne skierowane do osób starszych aby nie padły ich ofiarami. Praca funkcjonariuszy nie jest nadaremna, tylko wczoraj oszuści próbowali 5-krotnie okłamać ostrowskich seniorów, jednak mieszkańcy naszego miasta "nie dali się naciągnąć" i nie stracili swoich oszczędności.

Wczoraj po południu oszuści próbowali okłamać 6 ostrowskich seniorów. Scenariusz oszustwa został "nieco" zmodyfikowany. Na początek do seniorów dzwonił mężczyzna podający się za pracownika poczty informując o planowanym doręczeniu przesyłki. Następnie dzwonił drugi, który przedstawiał się jako funkcjonariusz podając imię i nazwisko oraz nr służbowy. "Fałszywy funkcjonariusz" mówił, że podsłuchiwał rozmowę i jest to próba oszustwa ostrowian metodą na "paczkę". W dalszej części telefonicznej rozmowy oszust wypytywał ostrowian o posiadane oszczędności oraz nazwę banku.  Po chwili "fałszywy policjant" namawiał aby potwierdzić jego tożsamość dzwoniąc na nr 997 oczywiście nie rozłączając się z nim. Seniorzy nie wierząc "fałszywemu policjantowi" szybko kończyli rozmowę, dzięki czemu nie stracili oszczędności.

Apelujemy do mieszkańców powiatu ostrowskiego o zgłaszanie tego typu prób oszustw pod nr 29 746 92 00. Pamiętajmy, że policjanci nigdy nie informują o prowadzonych działaniach i nie pytają o posiadane oszczędności. W przypadku odebrania tego typu telefonu należy poprawnie rozłączyć się odkładając słuchawkę i dopiero wtedy można dodzwonić się na nr alarmowy aby zgłosić próbę oszustwa.

 

sierż. szt. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony