Aktualności

Pijany 45-latek dzięki obywatelskiej postawie w rękach Policji

Data publikacji 07.03.2019

Mieszkaniec powiatu ostrołęckiego ujął nietrzeźwego kierującego i przekazał policjantom z ostrowskiej komendy. Jego obywatelska postawa zapobiegła zagrożeniu jakie mógł spowodować pijany kierowca. 45-latek odpowie przed Sądem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj po południu dyżurny ostrowskiej komendy został powiadomiony o zatrzymaniu w Jelonkach (powiat ostrowski) nietrzeźwego kierowcy przez 38-letniego mieszkańca pow. ostrołęckiego. Na miejsce pojechali dzielnicowi, którym 38-latek opowiedział jak doszło do obywatelskiego ujęcia. Mężczyzna poinformował funkcjonariuszy, że gdy jechał drogą W 627 przez Jelonki zauważył osobowego volkswagena, którego kierowca może być nietrzeźwy. Kierujący zjeżdżał z drogi i wjeżdżał na krawężniki. 38-latek wyprzedził pojazd i w bezpieczny sposób zmusił kierującego do zatrzymania. Gdy mężczyzna podszedł do auta wyczuł od 45-letniego mieszkańca gm. Stary Lubotyń alkohol wówczas odebrał mu kluczyki i zadzwonił na Policję. Dzielnicowi sprawdzili stan trzeźwości 45-latka który kierował volkswagenem, urządzenie pokazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Niebawem 45-latek odpowie przed Sądem za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości, za co grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

Powyższe zdarzenie świadczy o dojrzałości i świadomości obywatelskiej postawy na temat zagrożeń jakie powodują pijani kierowcy na naszych drogach. Ostrowska Policja kieruje słowa uznania dla obywatelskiej postawy 38-letniego mieszkańca powiatu ostrołęckiego. Dzięki swojej zdecydowanej postawie udaremnił on dalszą jazdę pijanemu kierowcy, który stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu.

 

sierż. szt. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony