Bezpieczny powrót z zabawy sylwestrowej - Aktualności - KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczny powrót z zabawy sylwestrowej

Przed nami Sylwester i Nowy Rok czas szampańskiej zabawy. W tym czasie ostrowscy policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem osób podczas plenerowych zabaw sylwestrowych a także nad bezpieczeństwem pieszych i kierowców na drogach.

Już jutro Sylwester i „najdłuższa noc zabawy w całym roku”. Zanim wybierzemy się na bale/prywatki pamiętajmy o bezpiecznym powrocie do domu. Alkohol w nadmiernych ilościach „szybko rozgrzewa” dlatego reagujmy gdy zauważymy osoby które przy minusowej temperaturze śpią na ławce w parku czy przy wejściu do klatki schodowej. Taki nocleg może mieć tragiczne skutki.

Pamiętajmy o znajomych którzy bawili się z nami. Zadbajmy o ich powrót do domu zamawiając np.Taxi, następnie sprawdźmy czy bezpiecznie dotarli do domu.

Pieszym przypominamy o obowiązkowych odblaskach po zmierzchu poza terenem zabudowanym.

Po szampańskiej imprezie samochód zostawmy na parkingu. Pogląd „do rana wytrzeźwieję i pojadę” może kosztować nas utratę zdrowia a nawet życia a także poważne konsekwencje prawne. Reagujmy, gdy widzimy osobę nietrzeźwą która wsiada do auta i próbuje odjechać. Jeżeli perswazja nie wystarczy, warto po prostu odebrać kluczyki. Jeżeli to nam się nie uda zadzwońmy na policję pod nr 997 lub 112.

 

st.sierż. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony