Kierowcy nie stosujący się do sądowego zakazu zatrzymani - Aktualności - KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kierowcy nie stosujący się do sądowego zakazu zatrzymani

Data publikacji 13.03.2019

Wczoraj i dziś wczesnym rankiem ostrowscy i małkińscy policjanci zatrzymali m.in motorowerzystę z zakazem sądowym, nietrzeźwego oraz kierującego po użyciu który zakończył jazdę w przydrożnym rowie.

Wczoraj po godz. 16:00 w Ostrowi Mazowieckiej na ul.Parkowej policjanci z WRD zatrzymali do kontroli drogowej kierującego motorowerem. Funkcjonariusze sprawdzili 32-letniego mieszkańca naszego powiatu w policyjnych bazach. Mężczyzna ma zakaz sądowy prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Również wczoraj po 23:00 w Małkini Górnej na ul. Przedszkolnej funkcjonariusze z komisariatu zatrzymali kierującego vw. 30-letni mieszkaniec pow. ostrowskiego został poddany badaniu na stan trzeźwości, urządzenie wykazało ponad 1,4 promila alkoholu  w organizmie. Policjanci zatrzymali 30-latkowi prawo jazdy.

Dziś po godz. 6:00 na rondzie w Nieskórzu 41-letni ostrowianin kierując toyotą zjechał na przeciwny pas ruchu kończąc swoją jazdę w przydrożnym rowie. Mężczyzna był pod wpływem alkoholu 0,4 promila alkoholu w organizmie, po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że 41-latek ma sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

 

Przypominamy, że niestosowanie się do sądowego zakazu jest przestępstwem za co grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Kierowanie autem w stanie nietrzeźwości również stanowi przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 2.

 

sierż. szt. Marzena Laczkowska

 

 

Powrót na górę strony