Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa w ostrowskim powiecie - Aktualności - KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa w ostrowskim powiecie

Przypominamy mieszkańcom powiat ostrowskiego że, od 20 września 2016r. mogą wpływać na swoje bezpieczeństwo za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Do 31 grudnia 2016r. ostrowscy Policjanci odnotowali w sumie 193 zgłoszenia, 22 potwierdzono, natomiast nie potwierdzono 169. W weryfikacji obecnie są 2 zgłoszenia.
Wśród zgłoszeń najczęściej występuje przekroczenie dopuszczalnej prędkości -35 zgłoszeń, spożywanie alkoholu w miejscu niedozwolonym - 27 zgłoszeń oraz nieprawidłowe parkowanie - 35 zgłoszeń.
Za wszystkie zgłoszenia dziękujemy, cieszymy się, że mieszkańcy naszego powiatu wiedzą, że bezpieczeństwo w najbliższym otoczeniu zależy również od nich.

Przypominamy, że aby zgłosić zagrożenie należy wejść na stronę internetową komendy pod adresem http://www.mazowiecka.policja.gov.pl/wor/

Przekazanie tych informacji zajmuje tylko chwilę. W razie potrzeby można skorzystać instrukcji obsługi. Zgłoszenie trafi do odpowiedniej komórki Policji.
Pamiętajmy, że z mapy należy korzystać rozsądnie. Każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję Policji. Z jednego komputera można zgłosić jedno zagrożenie na dobę.
Nie zapominajmy, że zgłoszenia  w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastąpią potrzeby pilnej interwencji Policji gdy zagrożone jest życie lub zdrowie ludzkie. W tych przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112 lub 997.

 

 

st.sierż. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony