Ostrowskie seniorki nie dały się oszukać " na policjanta" - Aktualności - KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ostrowskie seniorki nie dały się oszukać " na policjanta"

Data publikacji 27.03.2019

Oszuści nie próżnują, nadal próbują "omamić seniorów" aby zdobyć ich oszczędności życia. Seniorzy z powiatu ostrowskiego świadomi są tego rodzaju zagrożeń i nie dają się oszukać. Wczoraj oszuści trzykrotnie próbowali "omamić seniorów" na szczęście Panie nie uwierzyły i nie straciły swoich oszczędności.

Ostrowscy policjanci przy każdym spotkaniu z seniorami informują o osobach które żerują na ich "łatwowierności' i dobrym sercu próbując "zabrać" oszczędności całego życia. Działania profilaktyczne powoli odnoszą skutek, tylko wczoraj trzy seniorki próbowano oszukać. Panie nie uwierzyły w historie wymyślone przez oszustów i nie straciły swoich oszczędności.

Wczoraj przed południem do 71-letniej ostrowianki na jej telefon stacjonarny zadzwoniła kobieta. Rozmówczyni przedstawiła się jako kurier poczty informując o przesyłce która niedługo dostarczy. Po tej informacji kobieta rozłączyła się. Następnie zadzwonił mężczyzna  podający się za policjanta, mężczyzna oznajmił, że kobieta-kurier jest oszustką, "Fałszywy policjant" zaczął wypytywać 71-latkę o posiadane oszczędności na kontach bankowych. Seniorka zorientowała się, że jest to próba oszustwa i nie przekazała "fałszywemu policjantowi" żadnych informacji.  71-latka zakończyła rozmowę z oszustem. Podobne telefony odebrały dwie seniorki z powiatu ostrowskiego. Panie nie uwierzyły oszustowi dzięki czemu nie straciły swoich oszczędności.

Gratulujemy ostrowskim seniorkom rozwagi dzięki której uchroniły się przed oszustwem. Jeszcze raz przypominamy, policjanci nigdy nie dzwonią i nie informują o prowadzonych działaniach. Funkcjonariusze nie wypytują o stan konta seniorów a tym bardziej nie proszą o wypłatę i przekazanie pieniędzy. Każdy tego typu telefon należy zgłosić do Dyżurnego KPP w Ostrowi Mazowieckiej pod nr 29 746 92 00.

 

sierż. szt. Marzena Laczkowska

 

Powrót na górę strony